Elk of the Year

Bruce Brunelle
Sanford #1470
Elk of the Year 2017

Name Lodge Year Served
Anthony Gause Augusta 2015-2016
Alan F. Harding Presque Isle 2014-2015
Thomas Chase Wells 2013-2014
Michael Powers Houlton 2012-2013
Kathleen Cotterly Lewiston 2011-2012
Robert Drisko Augusta 2010-2011
Dwayne Guy Rockland 2009-2010
Sandee Welch Rumford 2008-2009
Frank Ricker Sanford 2007-2008
James Ferland Presque Isle 2006-2007
Donald Dow Sebasticook Valley 2005-2006
Richard Drouin Sanford 2004-2005
Wayne Cotterly Lewiston 2003-2004
Thomas Elliott Brunswick 2002-2003
Gerald Bollier Gardiner 2001-2002
Andy Constantine  Bangor 2000-2001
Roger Sicard Biddeford-Saco 1999-2000
Elmer Berry Lewiston 1998-1999
Anthony Vafiades Bangor 1997-1998
Willie Deshaies Farmington 1996-1997
Walter Morrison Presque Isle 1995-1996
Donald Richard Farmington 1994-1995
Philip O’Brion Farmington 1993-1994
Amos A. McCallum Biddeford-Saco 1992-1993
G. Anthony Jones Waterville 1991-1992
Justin L. Ingersoll Jr. Bath 1990-1991
Maroon Nemer Skowhegan-Madison 1989-1990
Dr. Walt Mazzazcone Biddeford-Saco 1957-1958
Charles Howland Old Town 1958-1959
Alton A. Lessard Lewiston 1959-1960
Donald L. Edwards Houlton 1960-1961
Harold V. Fleding Bath 1961-1962
Frank A. Rudy Bangor 1962-1963
Gene A. Palmer Biddeford-Saco 1963-1964
Robert C. Meader Old Town 1964-1965
Joseph Winner Lewiston 1965-1966
William A. Tippen Millinocket 1966-1967
Philip H. Oliver Bath 1967-1968
Charles Gallagher Biddeford-Saco 1968-1969
Donald H. Ireland Presque Isle 1969-1970
Sam Michael Lewiston 1970-1971
Joseph Cummings Millinocket 1971-1972
J. Paul Simard Brunswick 1972-1973
G. Anthony Jones Waterville 1973-1974
Paul Reny Biddeford-Saco 1974-1975
Granville MacMillan Old Town 1975-1976
George Rancourt Biddeford-Saco 1976-1977
Louis R. Bligh Bangor 1977-1978
Perley Bartlett Rockland 1978-1979
Donald A. Dow Jr Millinocket 1979-1980
Justin A. Ingersoll Jr. Bath 1980-1981
Lawrence Ross Houlton 1981-1982
Amos A. McCallum Biddeford-Saco 1982-1983
Maroon Nemer Skowhegan-Madison 1983-1984